Artykuł > Dowody na to, aby nie wracać do swojego eks
Dowody na to, aby nie wracać do swojego eks
Dowody na to, aby nie wracać do swojego eks

Jak się już przyjęło od wielu lat pewne powiedzenie ‘’Dwa razy się nie wchodzi do tej samem rzeki’’ jest dowodem w wielu kwestiach niepodważalnym. Mnóstwo osób żyje w przekonaniu z tym powiedzeniem i kończąc jakiś rozdział w życiu zamykają go na wieki.

Pomimo tego, na świecie żyje wiele osób, które obaliły już dawno ten mit. Są i tacy, którzy nie tolerują zmian. Żyją z kimś tak długo, że miłość przeradza się w zwykłe przyzwyczajenie. Ciężko jest im sobie wyobrazić, że mogłyby normalnie funkcjonować bez tej drugiej osoby. Najczęściej z takim przekonaniem żyją kobiety, które boją się rozpadu związku, a jak do owego dojdzie zawsze koniec staje się dla nich bardzo bolesny. W niektórych przypadkach uczucie jest takie, jakby zapadał się cały świat.

Czy warto dać kolejną szansę byłemu? W tej kwestii musisz się zastanowić sama. Zanim podejmiesz decyzję przeczytaj poniższe powody, dla których nie powinnaś wracać. Być może wpłyną na twoją ostateczną decyzję.

1). Lęk przed samotnością

W większości przypadków kobiety, które decydują się dać ponownie szansę swojemu byłemu kieruje strach przed byciem samotną. Najczęściej kobiety te, tracą wiarę w siebie i widzą siebie na pozycji straconej, a także uważają, że miały już w życiu swoje 5 minut i nigdy więcej takiej okazji nie dostaną. Jeżeli myślisz podobnie, to natychmiast przestań. Skoro podjęłaś ową decyzję to się jej trzymaj i rób wszystko, aby z tej sytuacji wyjść z dumą. Nie urządzaj wielkich powrotów, jeżeli jedynym powodem, dla którego chcesz wrócić jest strach przed samotnością. Popełnisz duży błąd. Widocznie tak miało być i przeznaczenia nie oszukasz. Najwyraźniej musiałaś przeżyć porażkę, aby uwolnić się z tego nieodpowiedniego związku i w końcu trafić na prawdziwą miłość.

2). Byłaś dla niego punktem ośmieszenia

Nigdy nie dawaj szansy na powrót facetowi, z którym czułaś się źle w związku. Wiele wylanych łez, przykre słowa skierowane do twojej osoby w obecności osób trzecich, z których on się śmiał, a ciebie obrażały powinny dać ci do zrozumienia, że koleś nie zasługuje na ciebie w żaden sposób.

3). Chcesz wrócić, bo będziesz jedyną samotną w całym otoczeniu

Koleżanka spodziewa się dziecka, inna bierze ślub za tydzień a ty nawet nie masz faceta na stałe. Zastanawiasz się i dochodzisz do wniosku, że lepiej dać mu drugą szansę, niż żyć samotnie. Zastanów się dobrze zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Jesteś wyjątkową osobą i zasługujesz na prawdziwą miłość a skoro wcześniej zdecydowałaś się na rozstanie, to widocznie coś było powodem tego, że ta miłość prawdziwa do końca nie była.

4). Sympatia wśród najbliższych

Zapewne będąc w kilkuletnim związku, twój partner poznał twoich rodziców i wszystkich znajomych. Każdy go zdążył polubić i wszyscy wróżyli wam dobrą przyszłość i w planach potajemnie mieli wasze wesele.

Pomimo takiej sytuacji nie podejmuj decyzji o powrocie, bo na przykład rodzina od ciebie tego oczekuje. To nie oni będą z nim żyć, tylko ty i to ty masz być szczęśliwa. Twoje szczęście jest najważniejsze, pamiętaj.

5). Bo on nie wyobraża sobie życia beze mnie

Pod żadnym pozorem nie pozwól na powrót, bo twój eks naciska na ciebie. Nie lituj się nad nim i nie wracaj do niego na siłę, bo bedziesz nieszczęśliwa. Jakieś powody miałaś, skoro podjęłaś decyzję o rozstaniu. Nie podważaj swojego zdania i trzymaj się swojej decyzji.

6). Jeżeli decydujesz się na powrót to tylko dlatego, że:

- oboje tego chcecie

- oboje nie widzicie poza sobą świata

- kochacie się na tyle mocno, że jesteście w stanie ‘’przenosić góry’’

- powodem rozstania była głupota a nie jakaś poważna sprawa

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 03.01.2014
Samotne online
0
Samotni online
0