Artykuł > Jak randkują Polacy?
Jak randkują Polacy?
Jak randkują Polacy?

Randka to bardzo ważne spotkanie dla większości z nas, w końcu to od niej zależy, czy doczekamy się kolejnego spotkania. To, jak wypadniemy, decyduje o wrażeniu, jakie zrobimy na drugiej osobie, więc zwykle bardzo się staramy. Jak bardzo? Na to pytanie odpowiedzi znaleźliśmy w badaniu przeprowadzonym przez portal C-Date.pl

Jedną z pierwszych rzeczy, o jakich przed randką myślą kobiety, jest ubiór, który, wbrew znanemu powiedzeniu, zdobi człowieka i to bardzo. Na podstawie tego, jak ktoś wygląda, wstępnie oceniamy, jaki może być. Dlatego też niemal połowa ankietowanych twierdzi, że na randkę szykuje się godzinę. 38 proc. uważa, że przygotowanie się do randki trwa raczej krócej. Ważny jest nie tylko strój główny, ale także dodatki i detale.

Polacy coraz częściej randkują z osobami, z którymi kontakt miały dotąd tylko przez Internet. Dlatego odpowiednie miejsce jest ważne, ponieważ pierwsza randka jest wówczas również pierwszym spotkaniem w cztery oczy. Więc dokąd chodzimy na randez vous? Raczej nie zapraszamy do własnego mieszkania – 16 proc. ankietowanych uznało, że tam czuje się mało swobodnie. Jeśli już randka koniecznie ma odbyć się w domu, lepiej, by był to dom partnera/-ki (27 proc.). Najwięcej osób (38 proc.) preferuje restauracje, kawiarnie, hotele itp., czyli miejsca neutralne, podobnie jak miejsca pod chmurką. Miejsce jest tym bardziej ważne, że na ogólne wrażenie i późniejsze wspomnienia duży wpływ ma otoczenie (uważa tak aż 60 proc. ankietowanych): muzyka grająca w tle, wystrój wnętrza, jedzenie itd.

Przed randką bardzo lubimy trochę się ośmielić, popijając niewielką dawkę alkoholu – przyznało się do tego aż 37 proc. respondentów. Skoro to pomaga, to dlaczego nie? Odrobina wina nigdy nie zaszkodzi, a przynajmniej pozwala niektórym uwierzyć w siebie i tym samym pokazać prawdziwą twarz, co jest dla randkowiczów niezwykle istotne, ponieważ tym, co wzbudza dreszczyk emocji, jest właśnie konfrontacja z drugą osobowością. Mimo tej ciekawości wnętrza partnera/-ki, również wiele osób (46 proc.) skupia się na wizerunku zewnętrznym.

Jedzenie, miejsce, wygląd… Wiele mamy do przygotowania i zaplanowania i, co ciekawe, rzeczywiście wielu z nas dokładnie to planuje (20 proc.), choć większa część (40 proc.) uważa, że przygotowanie jest mało istotne. Tyle samo osób uważa, że choć ustala wstępny plan randki, to jednak nie jest on wyrocznią i zdarzają się częste odstępstwa od zamiarów.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 23.05.2013
Samotne online
0
Samotni online
0