Artykuł > Znaleźć sympatię w sieci? To proste!
Znaleźć sympatię w sieci? To proste!
Znaleźć sympatię w sieci? To proste!

Od dłuższego czasu jesteś singlem i marzysz o tym, żeby mieć z kim porozmawiać. Rejestrujesz się na portalu randkowym poleconym przez koleżankę i… nie wiesz co dalej. Przede wszystkim, nie możesz poprzestać na rejestracji, musisz okazać aktywność. Wypełnij swój profil informacjami na swój temat. Nie podawaj szczegółowych danych, a raczej cechy charakteru, oczekiwania wobec potencjalnego partnera, zamiłowania itd. Postaraj się, aby to, co tam napiszesz, oddawało to, jak jest w rzeczywistości. Nie ubarwiaj, nie przypisuj sobie cech, których nie masz. Portale randkowe są portalami internetowymi, jednak znajomości utrzymywane on-line często przeradzają się w znajomości realne. Dlatego też nie warto naginać prawdy, która prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Możesz natomiast wyeksponować te cechy, które najbardziej w sobie lubisz lub których oczekujesz również od partnera. A na pewno nie oczekujesz nieszczerości, więc nie kłam i Ty.

Bardzo ważne jest nie tylko to, co napiszesz na swoim profilu, ale również to, w jaki sposób to zrobisz. Postaraj się, aby tekst był niestandardowy, zwracający na siebie (i Ciebie!) uwagę, ale jednocześnie oddający Twoje prawdziwe cechy. Nie spiesz się z pisaniem. Stwórz najpierw pierwszą wersję, do której wrócisz po dwóch godzinach. Wtedy zobaczysz go z dystansu i właściwie ocenisz. Nie rozpisuj się, bo nikt nie będzie chciał czytać trzystronicowych wywodów na Twój temat, jeśli jeszcze nie jesteś mu znany. Napisz zwięźle, acz tajemniczo – tak, aby pozostawić czytelnikowi mały niedosyt. Napisz tyle, ile w tym momencie trzeba, żeby kogoś zainteresować. Poczucie humoru jest zawsze wskazane.

Kiedy ktoś, kto przypadł Ci do gustu, „zawiesił już na Tobie oko”, odniosłeś dużą część sukcesu. Teraz okaż więcej zainteresowania ze swojej strony: zadawaj pytania (najlepiej nie standardowe typu: „Jakie masz hobby?”, a bardziej kreatywne – będzie to dla Ciebie duży plus) i sam również mów coś o sobie. Pamiętaj: nieszablonowość z Twojej strony = niedosyt drugiej strony.

Jeśli podstawy są już za Tobą, zacznij działać. Widzisz kogoś, kogo mógłbyś polubić? Nie zwlekaj, odezwij się od razu. Wyślij krótką wiadomość bądź uśmiech. A nuż za jakiś czas dostaniesz taki uśmiech w realu? Jeśli Twój wybraniec nie odpowie, to pamiętaj, że to nic strasznego. Musisz się z tym liczyć, ponieważ spotyka to wielu randkowiczów. Nie jest to jednak powód do rezygnacji, ponieważ wina prawdopodobnie nie leży po Twojej stronie.

Rozmawiając z kimś przez pewien czas, można poznać drugą osobę na tyle, aby zdecydować, czy spotkanie w rzeczywistości pozainternetowej mogłoby mieć sens. Jeśli wiesz, że łączy Was wiele tematów, zainteresowań, cech i dążeń, nie czekaj. Nie obawiaj się, że to nie wyjdzie, szczęściu czasem trzeba wyjść naprzeciw! A jeżeli faktycznie okaże się, że dana osoba nie jest dla Ciebie, względnie szybkie spotkanie przynajmniej szybko Cię o tym uświadomi.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 08.03.2013
julia
najwieksza tajemnica sa dzentelmeni ktorych niestety mi brakuje;(
Samotne online
0
Samotni online
0