Artykuł > Kiedy brak kontaktu…
Kiedy brak kontaktu…
Kiedy brak kontaktu…

Portale randkowe są dzisiaj bardzo powszechne i korzysta z nich mnóstwo ludzi. Czasami po to, aby poznać kogoś, z kim można się dobrze bawić, a czasami po to, by odnaleźć drugą połówkę i związać się już na stałe. Choć internautów zarejestrowanych na takich portalach jest wielu, to jednak nie zawsze musi to oznaczać dwieście wiadomości w Twojej skrzynce.

Znalazłeś kogoś, kto odpowiada Twoim preferencjom: lubi teatr, ma swoje pasje, szuka kogoś ciepłego i romantycznego. Czujesz, że idealnie byście do siebie pasowali. W wielkiej radości wysyłasz wiadomość i… czekasz. Mija godzina, dwie, potem dzień i drugi, a odpowiedzi brak. To oczywiście może się zdarzyć, lecz absolutnie nie należy się z tego powodu poddawać. Zastanów się lepiej, dlaczego wybrana przez Ciebie osoba nie odpowiada, a może dowiesz się czegoś, co zaowocuje w przyszłych poszukiwaniach.

Pamiętaj, nie rezygnuj z powodu braku zainteresowania. Sam przyznasz z pewnością, że też nie odpowiadasz na wszystkie zagajenia i wiadomości. Być może ktoś, do kogo napisałeś, zrezygnował właśnie tak szybko, jak nie powinno się tego robić. Zajrzał na portal, na którym spodziewał się spotkać miłość swojego życia w dwa dni. Nie spotkał, więc się wycofał. Dlatego Ty nie popełniaj tego błędu i bądź cierpliwy. Bratniej duszy zwykle nie znajduje się ot, tak – niezbędna jest cierpliwość i wiara w to, że w końcu się uda.

Brak odpowiedzi niech posłuży Ci za lekcję cierpliwości oraz motywację. Jeśli Twoja potencjalna sympatia się nie odezwała, to znaczy, że zapewne gdzieś czeka na Ciebie ktoś inny. A jeśli np. mieliście już ze sobą kontakt, który jednak druga osoba przerwała, może oznacza to, że po prostu nic między Wami nie zaiskrzyło? Przechodząc przez takie milczące „relacje”, łatwiej będzie Ci uświadomić sobie, jakiego partnera naprawdę szukasz i czego właściwie oczekujesz. Może dostrzeżesz coś, z czego wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy?

Przyczyną przerwanego kontaktu może być wygasanie relacji, wynikające z lepszego poznania drugiej osoby. Na początku częste kontakty, które później stają się coraz rzadsze, mogą być oznaką uświadamiania sobie wzajemnego niedopasowania. Z biegiem czasu lepiej się znacie, więc lepiej widzicie, czy osoba, z którą rozmawiacie jest tą właściwą. Spotkanie na żywo może więc okazać się totalną porażką. Czy warto ryzykować i poświęcać czas na rozmyślania o kimś takim?

Co robić, aby właściwa osoba odpowiedziała?

Oczywiście nic nie zagwarantuje, że zawsze otrzymasz odpowiedź. Jest jednak możliwość zwiększenia prawdopodobieństwa. Postaraj się więc, aby Twój profil jak najlepiej wyrażał Ciebie. Niech informacje będą wyczerpujące i dokładne, a dystans pomiędzy Tobą a szukaną przez Ciebie osobą stanie się o wiele mniejszy. Mogą Ci w tym pomóc wcześniejsze doświadczenia: jeśli miałeś kontakt z kimś, kto nie miał czasu ze względu na swoje hobby, napisz na swoim profilu, że marzysz o kimś, z kim będziesz mógł dzielić swój czas zarówno na weekendy, jak i w tygodniu. Podobnie sprecyzuj inne swoje oczekiwania.

Należy pamiętać również o bardzo niedobrej cesze, której, jeśli ją posiadasz, musisz się szybko wyzbyć. Jest nią desperacja. Nie siedź godzinami przed komputerem, niecierpliwie szukając kogoś, komu ofiarujesz siebie. To zupełnie nie ma sensu, a poszukiwanie sympatii nie na tym ma polegać. Ma to być coś, co sprawi Ci przyjemność i będzie urozmaiceniem codzienności. Każdego dnia powinieneś zajmować się również innymi sprawami: znajdź jakieś hobby, poświęć czas na swój rozwój, pracę, przyjaciół. Nie będziesz mieć wówczas poczucia, że poszukiwania bratniej duszy zabierają Ci coś innego, co również jest niezmiernie ważne.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 08.12.2013
Samotne online
0
Samotni online
0