Porada > Twój pierwszy raz, zastanów się zanim to zrobisz
Twój pierwszy raz, zastanów się zanim to zrobisz
Twój pierwszy raz, zastanów się zanim to zrobisz

Twoje pierwsze zbliżenie z chłopakiem to ważny moment w Twoim życiu. Zastanów się dokładnie i przeanalizuj każdą decyzję, bo możesz później żałować.

Pierwszy raz dowodem miłości?

' Jestem z chłopakiem od ponad roku. Nigdy tego nie robiliśmy. Ostatnio mój chłopak często na mnie nalega, żebyśmy spróbowali. Oświadczył, że udowodnię mu jego miłość. Mam wiele koleżanek, które mają już swój pierwszy raz za sobą. Doradźcie mi proszę, co mam zrobić? Czy ulec jego naciskom?

To bardzo poważna decyzja. Musisz naprawdę tego chcieć. A fakt, że Twoje koleżanki maja już to za sobą nie powinny skłaniać cie do podjęcia decyzji. [/size]Musisz być na to gotowa,a twój chłopak jeśli naprawdę cię kocha na pewno zrozumie i poczeka na ten odpowiedni moment. Pierwszy stosunek wiąże za sobą dojrzałość psychiczna i fizyczna. Każdy organizm jest inny, każdy odbiera inaczej pewne sprawy i to jest niezależne od Twojej osoby. Nadal nie wiesz co zrobić? Odpowiedz sobie na poniższe pytania.

- Czy już nie możesz doczekać się chwili, kiedy będziesz leżeć w łóżku ze swoim partnerem?

- Czy ufasz swojemu partnerowi?

- Czy kochasz go?

- Czy on Ciebie szanuje?

- Czy w razie ciąży nie będziesz stawiała obaw z pójściem do lekarza?

- Czy rozmawiasz swobodnie z partnerem na temat seksu?

Czy odpowiedziałaś chociaż jeden raz NIE? Jeśli tak, to masz już gotową odpowiedź, że powinnaś się wstrzymać jeszcze.

Kilka wskazówek, o których należy wiedzieć

* Stosunek fizyczny z osobą, która nie ma ukończonych 15 lat jest zakazany w Polsce. Czyn ten jest objęty karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

* Pierwszy Seks nie jest barierą do stania się bycia trendy wśród znajomych, ani nie sprawi ze partner zacznie nas kochać bardziej.

* Istnieje duże ryzyko, że podczas stosunku można spotkać się z nieuniknioną ciążą. Bardzo ważne jest to, aby się zabezpieczać.

* Zgłoś się do lekarza w sprawie porady, jeśli jej potrzebujesz i poproś o środki antykoncepcyjne.

* Nie zawsze pierwszy stosunek jest udany. Burza nerwów wraz z brakiem doświadczenia przyczyniają się do tego, że możesz nie czuć się komfortowo.

* Stosunek fizyczny bez zabezpieczenia i szczególnie z przypadkową osobą jest zakazany. Wiąże się on z dużym stopniem ryzyka i niebezpieczeństwem przed chorobami roznoszonymi drogami płciowymi. Nosiciele często nie zdają sobie sprawy, że są chorzy. Pamiętaj o tym!.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 15.09.2013
Samotne online
0
Samotni online
0