Porada > I żyli długo i szczęśliwie.
I żyli długo i szczęśliwie.
I żyli długo i szczęśliwie.

Większość dorosłych ludzi żyje w związkach. Zastanawiające jest, jak dużo z nich to związki udane. W przypadku wielu par kłótnie to sposób na rozwiązywanie codziennych problemów, których zresztą jest zbyt dużo. Udany związek to to, do czego dążymy. Jak jednak żyć z drugą połówką, aby relacje dawały nam szczęście? Choć nie jest to proste, to jednak da się to wypracować. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek opartych na doświadczeniu.

Myśl o nim/o niej! Jako że związek dwojga ludzi polega na dzieleniu życia na dwoje, musimy zacząć od przyjęcia drugiej połówki do swojej codzienności. Wyzbycie się egoizmu oraz egocentryzmu a także wykazywanie się empatią – wszystko to po to, aby utwierdzić w przekonaniu zarówno siebie, jak i partnera, że odtąd jesteście WY, a nie ty i on.

Jeśli empatia jest znaną ci zdolnością, nie powinnaś mieć problemu z akceptacją partnera. Nie staraj się go zmieniać, bez przerwy pouczać. Jeśli go kochasz, musisz go zrozumieć i zaakceptować wszystko – nawet jego wady. Pamiętaj, że i ty nie masz samych zalet.

Znajdź czas! Zdecydowaliście się żyć razem, więc róbcie to! Wspólne życie nie oznacza spędzania razem nocy i rozłączania się na całe dnie.

– Będąc z kimś w związku, musisz stale zabiegać o to, aby spędzić z nim choć chwilę czasu. Codzienny kontakt – nie tylko telefoniczny czy elektroniczny – to podstawa udanego związku. Czasami warto zrezygnować ze swoich planów, aby poświęcić czas ukochanej osobie, która nas właśnie potrzebuje. – mówi Agnieszka, która z Juliuszem spotyka się już od siedmiu lat.

Rozmowa! Wspólnie spędzone chwile to nie tylko trzymanie się za ręce. Bardzo ważna jest rozmowa, która jest warunkiem istnienia zdrowego związku. Dzięki rozmowie zbliżacie się do siebie, wyjaśniacie swoje potrzeby, oczekiwania, a także doceniacie siebie nawzajem i okazujecie uczucia. Szczera rozmowa bardzo często może pomóc rozwiązać problemy, które was nurtują. Co prawda szczera rozmowa często wprawia w zakłopotanie i nie jest łatwa, jednak należy pamiętać, że osoba, która Was kocha, nie porzuci Was za wyjawienie swoich obaw czy podzielenie się prawdziwymi myślami.

– Kobiety nienawidzą, kiedy coś ukrywamy, albo, co gorsza, kłamiemy. One uważają, że facetom brakuje odwagi do szczerości, że nie mają jaj. Pokazujmy więc, że jednak się mylą. Wiem z własnego doświadczenia, że to wychodzi na dobre. Powiedziałem Michalinie o moim problemie, który dręczy mnie jeszcze od poprzedniego związku, po czym ona przytuliła mnie, a potem zrobiła świetną kolację na pocieszenie. – Wspomina dwudziestosiedmioletni Maciej.

Kompromis! Oczywiście, że kompromis nie jest łatwy, ale nauczenie się częściowego ustępowania jest konieczne. W każdym związku istnieje coś takiego jak różnica zdań. Warto jednak rezygnować z niektórych rzeczy, które mogą doprowadzić do złotego środka. Pamiętaj, że kompromis to sprzężenie zwrotne – nie tylko Ty coś poświęcisz, aby było Wam dobrze. [size= 11.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Calibri','sans-serif'; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: Calibri; mso-bidi-theme-font: minor-latin; mso-ansi-language: PL; mso-fareast-language: EN-US; mso-bidi-language: AR-SA]Szacunek! [/size][size= 11.0pt; line-height: 115%; font-family: 'Calibri','sans-serif'; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: Calibri; mso-bidi-theme-font: minor-latin; mso-ansi-language: PL; mso-fareast-language: EN-US; mso-bidi-language: AR-SA]Związek bez wzajemnego szacunku nie może być szczęśliwy. Choć czasami w przypływie złości mamy ochotę powiedzieć za dużo, to jednak koniecznie musimy ugryźć się w język. Obraza drugiej osoby znacząco może popsuć Wasze relacje. Jeśli się kochacie i podziwiacie, nie macie prawa mówić czegoś, co może urazić drugą połówkę. Nie na tym polega związek. Pod wpływem chwili można powiedzieć coś złego, więc rozmowę podczas kłótni warto odłożyć na później, kiedy oboje ochłoniecie i przemyślicie wszystko na spokojnie. Z brakiem szacunku wiąże się też wybaczanie – niech „przepraszam” partnera będzie dla ciebie asumptem do zapomnienia o wszystkim, [/size]

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 10.04.2014
Samotne online
0
Samotni online
0