Porada > Dziewczyna czy najlepszy kumpel?
Dziewczyna czy najlepszy kumpel?
Dziewczyna czy najlepszy kumpel?

Nadszedł moment, na który tak długo czekałeś. Poznałeś fajną i ładną dziewczynę. Połączyło was uczucie, którego zawsze podświadomie szukałeś. Jesteście parą i jest wam ze sobą bardzo dobrze, ale jest i twój najlepszy kumpel od podstawówki, który czuje się bardzo poszkodowany. Z racji tego, że masz dziewczynę nie poświęcasz mu zbyt dużo czasu i nie spotykacie się tak często, jak kiedyś. Znasz to skądś?

Na początku twojej drogi miłosnej on wam kibicował i bardzo się cieszył, że poznałeś kogoś wartościowego. Na chwilę obecną odnosisz często wrażenie, że nie tego człowieka poznałeś. Zachowuje się samolubnie i często zarzuca ci, że odkąd masz dziewczynę stałeś się egoistą i zapominasz o kumplach. Często unika tematu twojej dziewczyny, a kiedy odmawiasz mu wspólnego wyjścia na mecz, albo do klubu na imprezę, to po prostu się obraża.

Jaka jest przyczyna?

To nie tak, że on wam zaczął nagle życzyć źle. Kiedyś spędzaliście mnóstwo czasu razem, wszędzie chodziliście i wszystko robiliście razem. Teraz na jego drodze pojawiła się ‘’przeszkoda’’, którą jest twoja dziewczyna. Absolutnie nie myśl, że życzy ci najgorzej i wolałby, jakby twoja partnerka zniknęła. Nie, po prostu jest o ciebie zazdrosny i boi się, że nadejdzie taki moment, że w ogóle nie znajdziesz dla niego czasu i stracicie całkowicie kontakt ze sobą. Postaw się w jego sytuacji i spróbuj go zrozumieć. Za każdym razem odmawiasz wspólnych wyjść, a jak się już spotkacie, to ciągle poruszasz temat swojej ukochanej, która sprawiła, że czujesz się taki szczęśliwy.

Szczęśliwy? To źle?

Nie ma w tym nic złego. Spróbuj się postawić w jego sytuacji. Bardzo dobrze, że masz przy swoim boku ukochaną osobę- na pewno on też, tak uważa. Chłopak czuje się zepchnięty na boczny tor. Zastanów się czy chciałbyś, aby role się odwróciły? Pomyśl, co wtedy ty byś czuł.

Jak temu zaradzić?

To należy indywidualnie rozwiązać. Nie chodzi tutaj o to, abyś wbrew własnym chęciom spotykał się ze swoim przyjacielem. Zastanów się, jakby temu zaradzić. Związek można jakoś pogodzić ze wszystkim. Co stoi na przeszkodzie, abyś od czasu do czasu spotkał się z przyjaciółmi? Zapewne, skoro tak często się widujesz z ukochaną, ona też nie ma takiego kontaktu ze swoimi koleżankami. Krótkie przerwy i spotkania ze znajomymi dobrze wam zrobią.

Od czasu zadzwoń do niego, niech wie, że o nim pamiętasz i dawaj znaki, które świadczyć będą mogły o tym, że może zawsze na tobie polegać. Rozmawiając z nim postaraj się nie doprowadzić do tego, aby twoja ukochana stała się głównym tematem. Wypytaj go o to, co się dzieje w jego życiu. Kto wie czy wtedy, kiedy ty przeżywasz cudowne chwile on nie ma poważnych problemów? Postaraj się skupić na jego osobie.

Weź do serca…

Należy pamiętać, że będąc w związku nie powinno się wszystkiego odrzucać w imię miłości. Miłość jest ważna ,ale nie najważniejsza. Istnieją inne wartości, które są nie mniej ważne od niej. To, co pisaliśmy wyżej weź sobie głęboko do serca. Krótkie chwile rozłąki robią dobrze związkom, dzięki temu nie jesteście skazani na nudę, która dopada większość ‘’nierozłącznych’’ związków.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 26.05.2015
Samotne online
0
Samotni online
0