Porada > Zdradziłaś swojego partnera i co dalej?
Zdradziłaś swojego partnera i co dalej?
Zdradziłaś swojego partnera i co dalej?

Zdradziłaś swojego partnera i szukasz rozwiązania? Nie masz pojęcia co dalej zrobić, jak się zachować. Przeczytaj poniższy artykuł, być może znajdziesz światło w tunelu i podejmiesz jakąś decyzję.

‘’Zrobiłam to, zdradziłam mojego faceta’’ Swoją opowieść rozpoczyna Iga. Pobraliśmy się dość szybko. Zawsze kręcili mnie mężczyźni i kiedyś w przeszłości miałam ich bardzo dużo. Lubiłam często flirtować z kilkoma na raz, ale nigdy nie posunęłam się do zdrady.Niestety kiedyś chyba musiało do tego dojść, zdradziłam. Najpierw pierwszy raz z kolegą z pracy, później kolejny z sąsiadem i co najgorsze, Nie żałuję ani jednej nocy spędzonej z nimi. Do niewierności doszło i w przypadku w związku Marka i Matyldy. ‘’ Zawsze byłam wierna, poznałam przystojnego mężczyznę, nie kochamy się. Łączy nas tylko seks. Obiecaliśmy sobie, że więcej się to nie powtórzy, ale okazało się to tylko obiecywaniem. Za każdym razem dochodziło do tego samego. Ja mam męża, on ma żonę i dwójkę dzieci. Nie wiem co zrobić dalej, nie chcemy razem być, chcemy zakończyć nasz romans ale pokusa staje się silniejsza od nas’’.

Co jest powodem zdrad?

Według statystyk do zdrad dochodzi z wielu powodów. Niewiernych mężczyzn na dzień dzisiejszy jest tyle samo co zdradzających kobiet. Już co 12 osoba w stałym związku zdradza swojego partnera. Mają wpływ na to różne czynniki m.in. brak pociągu seksualnego u jednego z partnerów, złe relacje, rozłąka, monotonia w związku. Można tutaj wyliczać w nieskończoność. Bywa i tak, że zdrada jest knuta przez długi okres czasu. Niestety to co się stanie nie jest już odwracalne.

Duży problem

Niestety zdrada pozostanie zawsze zdradą. Jedni mają wyrzuty sumienia i żałują, a dla innych zdrada to nic złego. Bywa i tak, że żal i wyrzuty sumienia szybko mijają i romans zaczyna się rozwijać tak, jak w przypadku Igi. Nie widać końca a każdy ostatni raz ma być ostatnim razem. Skoro doszło do zdrady to ciężko przyznać, ale zarówno ty jak i twój partner macie duży problem, który zadecyduje o waszej dalszej przyszłości. Wielkie tłumaczenie zdrady, do której się dopuściłaś prawdopodobnie nie będzie miało znaczenia.

I co dalej?

Nie możemy prawić ci morałów, ale najlepszym rozwiązaniem będzie przyznanie sie partnerowi do owej winy. Zdajemy sobie sprawę i rozumiemy, że boisz się przyznać, bo na pewno ten fakt zadecyduje o waszej dalszej przyszłości. Obiecujesz, że nigdy więcej się to nie powtórzy i przyrzekasz poprawę. Ale szczerość jest najważniejsza i nie możecie nawzajem siebie oszukiwać, że nic się nie stało. Jak najbardziej możesz próbować usprawiedliwić swój czyn przed partnerem, ale przyznaj mu się do tego osobiście zanim dowie się z innego źródła.

Powody dla których powinnaś się przyznać

- Nie ma winy bez kary. Musisz się liczyć ze wszystkimi konsekwencjami. Sytuacja ta prawdopodobnie skończy się rozpadem waszego związku. Wiedziałaś w co wchodzisz i musisz teraz wypić piwo, które sobie sama naważyłaś.

- Powiedz lepiej sama partnerowi o swojej niewierności, zanim dowie się od kogoś innego. Pamiętaj, że ‘’Kłamstwo ma krótkie nogi’’. Prędzej, czy później wszystko wyjdzie na jaw.

- Związek oparty na kłamstwie nie wróży żadnej przyszłości. Wyobraź sobie, zdradziłaś swojego partnera i co dalej? Będziesz potrafiła normalnie funkcjonować? Sypiać z nim? Wyjeżdżać na wakacje, do rodziny? Zadaj sobie te pytania i odpowiedz sobie na nie samodzielnie.

Dalsze życie

Powinnaś wziąć pod uwagę to, że gdy twój partner dowie się o owej zdradzie przeżyje szok i świadczyć może to o końcu waszego związku. Jeżeli zależy ci na nim na pewno koniec waszych relacji będzie dla ciebie ogromnym ciosem. Niestety musisz się z tym liczyć, bo za swoje czyny trzeba płacić. Bywa często i tak, że niektóre związki wybaczają sobie zdrady. Często takie sytuacje wzmacniają pewne relacje. Jednak ostateczna decyzja należy zawsze do zdradzonego partnera. Skoro Ci wybaczył, zacznij pielęgnować i dbać o swój związek i doceń to, jakiego masz mężczyznę. Musi cie naprawdę kochać, jeżeli gotów był wybaczyć ci taki czyn. Niewątpliwie był to dla niego ból, którego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 12.08.2013
Samotne online
0
Samotni online
0