Porada > RUTYNA W ZWIĄZKU- SPOSOBY ZWALCZANIA
RUTYNA W ZWIĄZKU- SPOSOBY ZWALCZANIA
RUTYNA W ZWIĄZKU- SPOSOBY ZWALCZANIA

W większości związkach z długoletnim stażem pojawia się monotonność, która doprowadza do rutyny. Co zrobić by ją zwalczyć?

Kamil (26 lat)jest od 6lat w stałym związku

Kilka miesięcy temu postanowiliśmy, że zamieszkamy ze sobą. Razem jest nam bardzo dobrze, kochamy się, niestety muszę stwierdzić że chyba zaczynamy się sobą nudzić. Wiele razy rozmyślałem o tym, czy jest jakaś szansa, aby skorygować owy czas i powrócić do tego co było na samym początku? Chciałbym, tak jak kiedyś czuć te emocje z bycia razem.

Według przeprowadzonych statystyk, eksperci dowiedli, że wiele związków upada przez dopadającą ich rutynę. Poniżej kilka rad, jak przetrwać chwile upadku i przezwyciężyć walkę z nudą.

WYJDZCIE GDZIEŚ

Przesiadując wszystkie wieczory na kanapie przed telewizorem tylko sprzyjacie nudzie. Owszem codziennie nie musicie [/size]spędzać czasu poza domem, ale wyjście do znajomych, bądź jakaś wycieczka w weekend umili wam czas i przegoni nudę. Zaplanujcie chociaż raz na dwa tygodnie jakieś wyjście do kina, na pływalnie a nawet zorganizujciewycieczkęrowerową poza miejsce zamieszkania.

OD CZASU DO CZASU SPĘDZAJCIE CZAS SAMI

W związku nie o to chodzi, aby cały czas wisieć na sobie i wszystko robić razem. Owszem bycie razem jest najważniejsze. Ale zorganizujcie sobie czas tak, aby każde z was mogło pozwolić sobie wyjść samodzielnie. Zaplanuj sobie wyjście z przyjacielem na mecz, lub jakieś wspólne wyjście na imprezę. Pozwólcie sobie zatęsknić za sobą, zapewniam, że to tylko wzmocni wasz związek i wasze relacje.

SEX

Sex odgrywa bardzo dużą rolę w każdym związku. Są to chwile najbliższej czułości, namiętności i pożądania. W długoletnich związkach często sex staje się formalnością, zaspokojeniem potrzeb. Nie wnosi nic poza zaspokojeniem potrzeb.Pomyślcie co możecie zrobić, aby podgrzaćtemperaturę w waszej sypialni.Opowiadania o erotycznych momentach, które wcielicie w życie? Próbować można.

STARAJCIE SIĘ O SIEBIE NAWZAJEM Przebywając ciągle w swoim towarzystwie zaczynamy się do siebie przyzwyczajać, tak że znamy siebie w każdej postaci. W stałych związkach przychodzą takie momenty, kiedy to przestajemy się starać o siebie. I w tym momencie zaczyna się dziać źle. O osobę, którą się kocha powinno się starać całe życie a nie tylko na początku związku. Więc co Droga kobieto stoi Ci na drodze, żeby ubrać się od czasu do czasu bardzo elegancko i wyjść z partnerem na romantyczną kolację? Drogi mężczyzno, czy tak trudno Ci stanąć przed drzwiami z bukietem kwiatów i sprawić niespodziankę Twojej kobiecie?. Pamiętajcie, jesteście razem i dbajcie o swoją miłość.Podobno ‘’ Docenisz wtedy, jak stracisz, stracisz , jeśli nie docenisz’’. Nie doprowadźcie do takiej sytuacji waszych związków.

TROCHĘ SPONTANICZNOŚCI NIE ZASZKODZI

Wiadomo, każdy w dzisiejszych czasach jest zabiegany. To praca, to szkoła i ciężko jest być tu spontanicznym. Zazwyczaj każdy dzień jest rozplanowany. Chociaż nie wierzę, że od czasu do czasu się nie da. Pomyślcie o szybkim wyjściu na obiad, a może wieczorem na karaoke. To doda wam rozrywki w waszym związku. Spontaniczność również powinna dominować w sytuacjach intymnych. Pomyślcie co zrobić, aby dodać gorącej dawki energii w waszej sypialni :D ROZMOWY

Im więcej ze sobą rozmawiacie, tym bardziej wzmacniacie wasza więź. Kobieta i mężczyzna powinni mówić sobie o wszystkim, o ważnych sprawach i o tych błahych. Dzięki temu nauczycie się ze sobą rozmawiać i to wam przyda sięw przyszłości, podczas rozwiązywania konfliktów.Życie jest tak ułożone, że nie ma w nim ciągłej sielanki. Rozmową można wiele zdziałać.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 20.05.2014
Samotne online
0
Samotni online
0