Porada > Czego uczy rozstanie?
Czego uczy rozstanie?
Czego uczy rozstanie?

Każde rozstanie bywa trudne i dla niektórych bardzo bolesne. Każdy odczuwa inaczej, na jednych rozpad związku wpływa źle i zdarza się, że znajdują się na skraju załamania i bywa to często pierwszym krokiem do ciężkiej choroby. Należy zatem myśleć racjonalnie i z tej lekcji życia wynieść jakieś wnioski, które w przyszłości nie raz się jeszcze przydadzą.

Wiele się nauczyłaś i już wiesz, czego chcesz

Będąc w związku każde z was siebie poznaje nawzajem. Poznajesz te złe i dobre strony Twojego ukochanego. Doszło do rozpadu, widocznie coś między wami nie grało. Przeanalizuj cały wasz związek i postaraj się wynieść te złe i lepsze strony tejże decyzji.Zrób sobie listę cech charakteru Twojego eks i weź w kółko wszystkie te, których nie znosiłaś a obok cechy te, które chciałabyś aby Twój przyszły partner miał. To zestawienie pozwoli Ci zrozumieć, że nie pasowaliście do siebie i trzeba iść dalej z podniesioną głową i szukać swojego ideału. Teraz jesteś bogatsza o kolejne doświadczenia i wiesz, że pewnych błędów już po raz kolejny nie popełnisz.

Popełniłaś wiele błędów i wiesz, że ich już nie popełnisz

Wiele z was dało się ponieść uczuciu tak, że cały świat wokół nie miał żadnego znaczenia. Liczyła się pozorna miłość a Ty oszalałaś ze szczęścia. Myślałaś, że samo to szczęście wystarczy, aby stworzyć prawdziwy związek. Schody zaczęły się, kiedy pojawiły się codzienne kłopoty. Nie miałaś już oparcia, zostałaś z tym sama. Dużo cię to rozstanie nauczyło i dzięki temu teraz wiesz, że zaczynając kolejny związek nie popełnisz błędów, które popełniłaś w przeszłości i nie postawisz wszystkiego w imię miłości.

Przyzwyczajeń nie zmienisz

Bywa i tak, że godzimy się na związek, mimo iż nasz partner ma taki charakter, który nie za bardzo nam odpowiada. Robimy to myśląc podświadomie, że zdołamy zmienić partnera i ustawić go pod siebie. Niestety pewnych przyzwyczajeń i nawyków nie da się zmienić. To jest, tak jak z nałogowcem. Jeżeli naprawdę nie będzie chciał siebie zmienić, to terapia nie pomoże. Spróbuje, ale i tak powróci do punktu wyjścia. Teraz plujesz sobie w twarz, że wcześniej na to nie wpadłaś. Pomyśl,że jesteś bogatsza o kolejne doświadczenia i wiesz, że w przyszłości zanim w cokolwiek wejdziesz przeanalizujesz każdy szczegół.

Z czasem wszystko wraca do normy

Powiedzenie, że czas leczy rany sprawdza się w większości przypadków. Większość po rozpadzie swojego pierwszego związku przeżywa trudne chwile, a dla niektórych z was często koniec związku staje się końcem świata.Pierwsze rozstanie często bywa najbardziej odczuwalne, kolejne także, ale masz wtedy świadomość, że z pierwszej miłości w pewien sposób się wyleczyłaś i jest Ci zapewne łatwiej. Boli podobnie a nawet tak samo, ale pojawia się iskra nadziei, że i tym razem wszystko się ułoży.

Powinniście do siebie pasować

Pod względem kilku spraw wasze osobowości powinny się zgadzać. Wspólne marzenia, plany i zainteresowania ułatwią wam wasze relacje. Będzie wam w życiu łatwiej i jest spora szansa, że wasz związek przetrwa. Nauczycie się ze sobą rozmawiać, rozwiązywać problemy i mimo, że może jesteście jeszcze młodymi osobami to w przyszłości czeka was jeszcze wiele trudnych momentów, które będą was wzmacniać, jeżeli postaracie się je rozwiązywać racjonalnie i wspólnie.

Coś się kończy, coś się zaczyna

Wiele z was po rozstaniu nie wyobraża sobie dalszego życia. Całą swoją przyszłość widzi w czarnych barwach i skazuje siebie na niepowodzenie. Weź pod uwagę to, że koniec jednego rozdziału jest początkiem do nowego i nabierz optymizmu, bo zmiany w życiu nie muszą być złe. Skoro Twój związek się skończył, to najwyraźniej coś w nim nie grało. Nabierz nadziei i idź do przodu. Każdy koniec jest drogą do czegoś nowego. Za kilka lat będziesz się śmiać, że przejmowałaś się kiedyś nic nie znaczącym związkiem, mając przy sobie wspaniałego mężczyznę.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 27.05.2014
Samotne online
0
Samotni online
0