Porada > Rozmowa na randce.
Rozmowa na randce.
Rozmowa na randce.

Każdy facet chce wypaść dobrze na pierwszych randkach. Totalnym faux pas wydaje się powiedzenie czegoś nie na miejscu lub niezręczna cisza. Nieudana rozmowa może wszystko zepsuć, tak więc staraj się, aby pokazać siebie z jak najlepszej strony. Jak? Podpowiadamy poniżej.

Przede wszystkim bądź sobą. Mów o tym, co Cię interesuje i w sposób, w jaki zwykle to robisz. Nie używaj wyszukanych słów, jeśli na co dzień mówisz bardzo potoczną polszczyzną. Prawda i tak wyjdzie na jaw. Natomiast jeśli jesteś osobą, która nie trzyma zawsze swoich słów na wodzy i czasami zdarzają Ci się wulgaryzmy, proponuję nad tym popracować. Akurat tę cechę warto jest zmienić nie tylko dla dziewczyny, którą zaprosiłeś na randkę, ale również dla poprawy pozostałych Twoich kontaktów.

Niełatwo jest rozmawiać bezustannie z kimś, kogo się nie zna. Nie wiesz bowiem, co dziewczyna lubi, co może ją interesować, a o czym wolałaby nie mówić. Na pierwszej randce musisz jednak wybrnąć z tego kłopotu. Zacznij od bezpiecznego tematu, np. zapytaj o jej zainteresowania. Jeśli widzisz, że chętnie o tym opowiada, pociągnij temat, wtrącaj też coś o sobie. Pamiętaj jednak, że jeśli w swoim monologu powiesz jej na swój temat wszystko, nutka tajemniczości rozpłynie się w powietrzu, a to właśnie ona podgrzewa atmosferę. Powiedz jej więc kilka ciekawostek, które tylko rozbudzą jej ciekawość.

Pamiętaj, że Wasza rozmowa musi być rozmową. Oboje musicie mówić i oboje musicie słuchać. Nawet jeśli nie masz w zanadrzu kolejnych tematów, radzę wymyślić coś na poczekaniu. To ważne, jeśli nie chcesz doprowadzić do krępującej ciszy, która może stać się oznaką znudzenia.

Co prawda powinieneś być sobą, lecz nie oznacza to, że możesz mówić wszystko, co myślisz. Jeśli masz problemy z szefem czy rodzicami, nie mów tego. Czas na wylewanie żalów tej dziewczynie być może będziesz miał później, a tymczasem Twoja partnerka na pewno nie będzie chciała tego słuchać. Poza tym, narzekając na kogoś, dasz jej powód do myślenia, że i na nią możesz narzekać.

Do swoich tez dodawaj argumenty, wyjaśniaj, tłumacz i bądź przekonany o ich słuszności. To doda Ci atrakcyjności w oczach dziewczyny, która uzna, że jesteś kompetentny, rzeczowy, pewny siebie i wiesz co mówisz. A takich właśnie facetów panie uwielbiają.

Admin
Admin
Data dodania artykułu: 05.05.2014
Samotne online
0
Samotni online
0